درباره کندوکاوماشین

زمانی که قصد خرید بالابر را داشته باشید. ما درخواست‌ها و نیازهای شما را بهمراهتان مورد ارزیابی قرار می دهیم. با توجه به ارزیابی ، بالابر می تواند با آپشن‌های مورد نیاز شما تجهیز گردد. این گزینه‌ها می تواند شامل آپشن‌های عمومی و یا اختصاصی برای کار مورد نظر شما باشد. نمایندگی بهترین برندهای بالابر در جهان ما را قادر ساخته که قبل و بعد از خرید بالابر به شما کمک کنیم. ما همواره با شما هستیم.

تاریخچه پیدایش بالابر

تاریخچه پیدایش بالابر به ۲۵۳سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد. ارشمیدس وسیله ای شبیه به آسانسور اختراع کرد که قابلیت حمل یک نفر را برای ارتفاعات نه چندان زیادرا داشت. این بالابر دستی نمونه ای از نخستین حرکات بشر برای ساختن یک بالابر بود .
البته گفته شده که مصریان باستان نیز به وسیله بالابر در اهرام حرکت می کردند.
شواهد تاریخی ایران اثبات می‌کند که بالابر در مجموعه‌های منحصر‌به‌فرد تخت جمشید، معبد آناهیتا و کاخ آپادانا پیش از زمان ارشمیدس نیز استفاده می‌شده است؛ اما صنعت آسانسور در ایران قدمتی 80 ساله دارد و اولین آسانسور الکتریکی ایران، در سال 1329 برای ساختمان بلندی در خیابان جمهوری (مخبرالدوله) طراحی و ساخته شد.
برخی از آسانسورها هم اکنون شکل توریستی به خود گرفته اند. یکی از همین مدل ها، آسانسور سانتاژوستا در شهر لیسبون پرتغال است؛ آسانسوری که بیشتر به یک بالابر می ماند و حدود ۱۰۷سال قدمت دارد. کار ساخت این آسانسور در سال۱۹۰۰ آغاز شد و ۲ سال بعد به پایان رسید؛ آسانسوری که کار طراحی آن را « رائول مسنیر ده پونسارد» برعهده داشته است. اگرچه این مدل با بخار کار می کرد اما در سال۱۹۰۷ از الکتریسیته برای به حرکت درآوردنش سود جسته شد. این سازه ۴۵ متر ارتفاع دارد و می تواند ۲۴ مسافر را با خود حمل کند که این روزها شکل گردشگری به خود گرفته و مردمی که برای دیدن لیسبون میروند، از این آسانسور زیبا دیدن می کنند . اما می گویند آسانسور ساخته دست آقای اتوود یک قرقره بزرگ و یک طناب بوده است. این دانشمند و ریاضیدان با ساختن ماشین اتوود که عبارت بود از دو وزنه که با یک نخ به یکدیگر مربوط می شدند و روی قرقره ها بالا و پایین می رفتند، توانست طرح ابتدایی یک آسانسور را ارایه دهد . اتوود یک کار هم برای ایمن سازی این آسانسور اولیه انجام داده بود. اگر هنگام بالا و پایین رفتن، طناب پاره می شد، قسمت انتهایی طناب روی قرقره قفل می ماند و این کار باعث می شد تا آسانسور به رغم سقوط آزادی که از ارتفاع به سمت پایین داشت، به زمین برخورد نکند و سوارشونده (در اینجا به معنای فردی که سوار آسانسور می شود)، جان سالم به در ببرد .
اگر ارشمیدس را خالق بالابر ساده و اتوود را خالق آسانسوری اولیه فرض کنیم، باید آقای پير سابو را هم به عنوان مبتکر ساخت بالابرهاى نوین نام ببریم؛ فردی که هم اکنون بزرگ ترین کارخانه ساخت بالابر را در اتحاديه اروپا به نام وی و با نام تجارى Haulotte Group در شهر ليون فرانسه مشغول به فعالیت است.
شركت كندوكاوماشين نماينده انحصارى فروش و خدمات پس از فروش گروه توليدى هالوت فرانسه از سال ١٣٨٣ ارايه كننده كامل ترين مجموعه بالابر و تامين كننده اولين بالابر با ارتفاع بيش از ٤٠ متر را در ايران به نام خود ثبت كرد.

تاریخچه و شرح فعالیت شرکت کندوکاوماشین

شرکت کندوکاوماشین (سهامی خاص) درتاریخ 1377/08/30 با شماره ثبت 145314 در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده است. این شرکت ارائه کننده کاملترین مجموعه بالابر و همچنین اولین ارائه کننده بالابر خودبر با ارتفاع بالا در ایران است. اخذ نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش گروه تولیدی Haulotte فرانسه ، Barin ایتالیا ، Omme Lift دانمارک در ایران و ارائه بیش از 130 مدل انواع بالابر و پایین بر از ارتفاع 30- تا 90+ متر با دسترسی افقی 35 ± از دیگر افتخارات این مجموعه می باشد. کندوکاوماشین با حضور مستمر خود از سال 1384 با توجه به اهداف شرکت مادر ( Haulotte Group با بیش از 130 سال تجربه ، بعنوان اولین تولید کننده بالابر در اروپا با بیش از 36000 دستگاه تولید سالانه و وجود بیش از 100 نمایندگی در سراسر دنیا )، سعی بر آن دارد تا با تامین و ارائه انواع بالابر با آخرین تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا ، بعنوان اولین و معتبرترین شرکت منطقه ای قرار گیرد. از اینرو با تکمیل چرخه محصولات خود و با اخذ نمایندگی های شرکتهای برتر دنیا قصد ورود آخرین و برترین تجهیزات دنیا در کشور را دارد تا این تجهیزات در خدمت رشد و شکوفایی میهن اسلامی ایران برای رسیدن به اهداف چشم انداز افق 1400 قرار گیرد.

این شرکت در سالهای اخیر موفق به اخذ نمایندگی انحصاری شرکتهای معتبر اروپایی به قرار ذیل گردید:

Haulotte

گروه هالوت فرانسه بزرگترین و معتبرترین تولید کننده انواع بالابر در اروپا و جهان با بیش از 60 مدل بالابر از ارتفاع 6 متر تا 43 متر در انواع مفصلی، تلسکوپی، آکاردئونی، عمودی-کشوئی و ... می باشد. بیش از 130 سال تجربه و داشتن بیش از 100 دفتر نمایندگی در اکثر نقاط جهان و همچنین بهره گیری از جدیدترین دانش و تکنولوژی ساخت بالابر تحت معتبرترین استاندارد های اروپا و دنیا، از دیگر افتخارات این شرکت می باشد.

Omme Lift

شرکت Omme Lift در سال 1906 میلادی در کشور دانمارک تأسیس گردید. این شرکت با بیش از 100 سال سابقه، هم اکنون جزو تولید کنندگان مطرح بالابر در اروپا می باشد. از جمله تولیدات این شرکت می توان به انواع بالابر ، یدک کش ، بالابرهای عنکبوتی (Spider) از ارتفاع 10 متر تا 47 متر در مدل های شارژی ، برقی ، دیزلی اشاره کرد.

Barin

شرکت Barin تولید کننده از دهه 60 در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های بازرسی پل و بالابر مشغول بوده و ارائـه کننده انـواع بـالابر کـامیونی از ارتفاع 44 متر تا 90 متر و پایین بـر از -1 متر تا -35 متر و راهروهای بازرسی پل با دسترسی افـقی 23 متر می باشد. 

اهداف شرکت کندوکاوماشین (ارائه کننده کاملترین مجموعه بالابر در ایران)

هدف ما حمایت مشتریان بوسیله گارانتی بهینه ، خدمات پس از فروش سریع و ارائه انواع تجهیزات بالابر متناسب با فضاهای مورد درخواست مشتریان محترم می باشد. جهت رسیدن به این هدف محدوده خدماتی خود را در سراسر کشور با تلفیقی از کیفیت و در دسترس بودن گسترش داده ایم.