بالابر ستونی

بالابر ستونی

بررسی تخصصی بالابر

خرید بالابر ستونی

بررسی تخصصی بالابر ستونی کندوکاوماشین

بالابرهای ستونی یا Vertical Mast ظرفیت بالابری بالاتری نسبت به بالابرهای تک ستون ریلی داشته و در بعضی از مدلها دارای دسترسی افقی نیز می باشند. این بالابرهای هیدرولیکی با باتری کار کرده و از یک موتور هیدروالکتریک برای جابجایی بالابر روی زمین استفاده می شود. بالابر نفربر عمودبر به صورت خودکششی بوده و نیازی به جک جانبی ندارد این بالابرهای نفری از عمر و دوام بالایی برخوردار می باشند و گزینه بسیار مناسبی برای انبارها، فروشگاه ها، مراکز تجاری ، مساجد ، مراکز مذهبی و فرودگاه ها به حساب می آیند.بالابر های عمودبر ستونی بصورت مستقیم از ارتفاع 6 تا 10 متر صعود می نمایند. این بالابرها عمدتا جهت کارهای تعمیر و نگهداری و استفاده در انبارها مورد استفاده قرار می گیرند. این بالابر ها قابل استفاده در محیط های داخلی و خارجی بوده و با استفاده از لاستیک های سفید هیچگونه ردی از خود روی کف محیط کار باقی نمی گذارند. بالابر عمودبر حتی در زمانی که در بالاترین ارتفاع باشد قابلیت حرکت و جابجایی بدون اینکه نیازی به پایین آوردن بوم آن باشد را دارا می باشد.

جانمایی سنسورهای بالابر ستونی

سنسور بالابر ستونی

1- سنسور شیب (SQ800) Tilt Sensor

سنسور شیب تا سه درجه شیب اجازه بالابری دستگاه را خواهد داد. وظیفه این سنسور حفظ جان اپراتور برای شیب های بیش از سه درجه می باشد به محض اینکه از مقدار مشخص شده بیشتر شود، دستگاه شروع به آلارم زدن کرده و حرکت های بالابری را قطع می کند تا به شیب ایمن برسد.

بالابر ستونی صنعتی

2- سنسور قطع کننده پایین ترین ارتفاع (SQ530) و بالاترین ارتفاع(SQ534)

هنگامی که دستگاه به پایین ترین ارتفاع جمع شده خود می رسد این سنسور فعال شده و اجازه میدهد دستگاه با بالاترین سرعت حرکت کند. (SQ530) زمانیکه دستگاه به بالاترین ارتفاع خود رسیده باشد، این سنسور فعال گردیده لذا با فرمانی که به سر پمپ منتقل می کند باعث قطع پمپ می گردد تا مانع از درگیر بودن بی دلیل آن گردد (SQ534)

سنسور بالابر عمودبر

3- سنسور پارگی زنجیر (2 عدد) (SQ801/SQ802)

دو عدد سنسور در کف دستگاه و منتهی الیه زنجیرها وجود دارد که هر کدام مسئول یک زنجیر می باشد به محض اینکه میزان لقی یا شلی زجیرها از 8 میلی متر بیشتر شود دستگاه را متوقف خواهد کرد تا در ارتفاع دستگاه دچار لغزش نشود.

سنسور بالابر عمودبر

4- سنسور فرمانگیری:(SR150)

این سنسور با کم و زیاد شدن مقدار اهم دستگاه و کنترل جریان ولتاژ داخلی و درجه چرخش به چپ و راست دستگاه و جهت آنرا تنظیم می کند و در زاویه ایی مشخص پمپ را قطع یا وصل می کند.

سنسور بالابر عمودبر

5- سنسور زاویه جیب(SR601)

این سنسور به صورت لحظه ای مقادیر زاویه جیب را مشخص کرده و برای سی پی یو مرکزی ارسال کرده تا بسته به شرایط قرارگیری جیب سرعت مناسب برای دستگاه انتخاب گردد.

سنسور بالابر عمودبر

6- سنسور فشار روغن روی جیب(SP600)

مبدل فشار روغن به دیجیتال برای اندازه گیری دائمی فشار روغن داخل جک

سنسور بالابر عمودبر

سیستم باتری

دستگاه بالابر ستونی Star 10 از 12 عدد باتری 2 ولت بعنوان منبع تغذیه بهره می برد. دستگاه دارای سیستم پمپی پر کردن آب باطری می باشد که به طول عمر باتری کمک می کند.

باطری بالابر ستونی

جانمایی سنسورهای موتور حرکتی

سنسور دما (ST302-ST-303)و سنسور کنترل سرعت (SV300-SV301) و ترمز مغناطیسی (YB100-YB101)

سیستم حرکتی بالابر عمودبر

سیستم حرکتی ماشین بالابر

سیستم حرکتی ماشین بالابر از دو عدد موتور سه فاز 24 ولت تشکیل شده که هر کدام از موتورها توسط یک عدد CPU مرکزی کنترل می شود. هر CPU متصل به موتور شامل یک عدد سنسور دما و یک عدد سنسور کنترل سرعت و یک ترمز مغناطیسی می باشد.

سیستم حرکتی بالابر عمودبر

سیستم عیب یابی

دستگاه دارای سیستم عیب یابی اتوماتیک می باشد که روی نمایشگر واقع در کنترل پنل دستگاه نصب می باشد که درصورت بروز خطا کد مربوط به خطا بر روی نمایشگر نمایان شده و اپراتور می تواند سریعا نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام نماید.

سیستم عیب یابی

نمونه نمایش کد خطا در بالابر ستونی

کد خطای بالابر
سیستم های اضطراری بالابر Emergenecy Systems

سیستم خلاصی ستون اصلی در حالت اضطراری (YV520D)

در حالتی که دستگاه در حال کار در ارتفاع با مشکل مواجه شود با کشیدن این شیر به سمت بالا و خلاصی کردن آن ، روغن هیدرولیک بالابر به آرامی به تانک برگشته و بالابر به پایین ترین ارتفاع خود بر می گردد.

شیر اضطراری بالابر

سیستم های اضطراری بلوک اصلی دستگاه

بلوک اصلی دستگاه شامل پنج عدد شیر رفت و برگشت می باشید ، شیر یا ولو مربوط به سیستم فرمان گیری که از طریق اهرم مخصوص و نگهداری همزمان ولو اصلی فرمان گیری به چپ و راست صورت می گیرد، شیر مربوط به سیستم گردنده یا Turret که با استفاده از اهرم مخصوص و نگهداری همزمان ولو اصلی تورت به چپ و راست می چرخد، شیر مربوط به بالابری ستون اصلی و شیر مربوط به جیب دستگاه که می توان ستون اصلی و جیب را بالا و پایین نمود.

ولو بلوک اصلی

سیستم های اعلام اضافه بار (Overload)

در صورتی که بار روی بالابر از میزان درج شده بر روی پلاک اصلی دستگاه بیشتر باشد. این شیرها اضافه بار را توسط سنسورها تشخیص داده و از طریق هشدار بصورت بوق و چراغ چشمک زن به اپراتور امکان بالا رفتن را به بالابر نمی دهد.

ولو اضافه بار

مشاهده ویدئو بالابر ستونی

خرید بالابر ستونی

شرکت کندوکاوماشین تلاش دارد که بهترین و با کیفیت ترین بالابرهای ستونی را ارائه کند تا همیشه رضایت مشتریان محترم را جلب کنند. در صورتی که نیازمند بالابر ستونی هستید می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

قیمت بالابر ستونی

یکی از سوالات اساسی مشتریان هنگام خرید بالابر ستونی این است که قیمت بالابر چقدر است؟ بالابر ستونی بسته به مدل و ارتفاع دسترسی می تواند قیمت های مختلفی داشته باشد. قیمت بالابر ستونی را می توانید با تماس با کارشناسان شرکت کندوکاوماشین جویا شوید.